Kam po zimním marastu s rodinou za relaxem

Už máte svůj tip, kam se pojedete po tom zimním marastu, co máme za sebou, zrelaxovat? Máte rádi, přírodu, sport, odpočinek,houbaření, aktivně strávený čas s rodinou a spoustu srandy, nebo byste rádi prožili romantický víkend ve dvou v prostředí přímo pohádkovém 🙂 ? Já aktuálně hledám inspiraci pro sebe a svou rodinu a budu ráda i za tip od Vás. Ráda bych zase někam, kde si všichni najdeme to, co nás baví a to zde rozhodně bylo. Mrkněte sami 🙂


Hotel Lions – Nesuchyně

IMG_4615

Doporučuji všem, vzít si už v pátek dovolenou a vyjet už ráno, abyste si pobyt užili co nejdéle. Nesuchyně je vesnička, v které, dle dat z wikipedie, žije 422 obyvatel a rozhodně je její pýchou tento hotel a pak taky např. velká kukuřičná pole 🙂 Její název je spojován se suchem, ale není to tak ani v nejmenším. Pověsti a jazyky starších praví, že šípek se dříve nazýval chýně. A jednoho krásného dne, když jistý velmož projížděl kolem potoka navštívit pivovar, tak uviděl dívku, která se osvěžovala u potoka a měla na zádech nůši. Zeptal se jí co to nese a dívka mu odpověděla, že chýně, a vysvětlila muži, co to je. Byla to bylinkářka a dokázala mu poradit i další různé bylinky na neduhy. Velmož byl z toho tak potěšen, že ženě koupil dům a vesnici pojmenoval Nesuchyně. Vesnička leží kousek od Rakovníka a jestli máte rádi pivo Krušovice nebo jste závislí houbaři jako já, anebo jen milovníci historie a turisti, určitě si přijdete na své. Na houby se tam rozhodně chystáme znovu, protože takovou sklizeň jako tam loni jsme už pak neměli nikde jinde.

Parkování, ubytování a strava

IMG_5351

Příjezd na hotel nás taky příjemně překvapil. Hotel je umístěn v obrovském areálu, kde nemusíte hledat místo na parkování, ale naopak. Hned po příjezdu uvidíte před sebou parkoviště a od něj je to co by kamenem dohodil k recepci. Po vyplnění vstupních údajů Vám dají klíč a jdete se ubytovat. My jsme dostali rodinný pokoj s oddělenými ložnicemi a 2 toaletami a koupelnami a s parkováním před vchodem. To je tam totiž standardem. Skvělé, už v tuhle chvíli jsem byla spokojená. Nejsem úplně náročná a vím, že pokud jedu do 3 hvězdičkového hotelu, nemůžu čekat 5ti, ale co se týče ubytování, tak zde si dovolím říci, že když srovnám 4 hvězdičkový hotel v Egyptě s tímto, tak nevidím rozdíl. Hned první večer jsme měli v rámci voucheru večeři. Co se mi moc líbilo, že u večeře byla zmrzka. Vanilková, čokoládová, citrónová a jahodová. Dále to povím asi takto. Nejsem sice člověk, který by extrémně holdoval dnešní zdravé stravě a pochutnával si na listech z pampelišky a podobných šílenostech, nicméně dovolím si tvrdit, že jsem velmi dobrá kuchařka a mám ráda jídlo nejen dobré, ale i pěkné na pohled. Ač mi to je líto, večeře jsem se vzdala a dala si zmrzku. Snídaně mě ale naopak potěšily. Čerstvé pečivo, na výběr nealko pití, vajíčka, sýry, sladké pečivo, prostě paráda. Jídlu zde bych dala jen jednu hvězdičku a to za snídaně. Musím ale říci, že přítel i syn večeře jedli a na hotelu jste si nad rámec polopenze mohli objednat výborný nakládaný hermelín.

Hotelové vyžití

IMG_5433

Dámy a pánové, tak zde nemám nejmenší připomínku. Nebo, když to řeknu jinak, když chceš psa bít, hůl si vždycky najdeš, ale tady jí hledat nechci 🙂 Když se Vám nebude chtít ven a budete se nudit, tak můžete jít hrát pinčes, bowling, šipky, kulečník, různé logické hry pro děti, navštívit bazén, vířivku, saunu a můžete si půjčit i kola nebo koloběžky, zahrát si petanque, minigolf nebo plážový volejbal. Když nechcete nic dělat a jen prostě relaxovat, ani tak nemusíte ležet na pokoji, ale můžete si zajít na masáž nebo na zábal. Prostě vyžití je tam fakt „kotel“ a nestihnete vše, pokud jste tam jen na 3 dny a chcete se podívat i po okolí.

Kamenný pastýř a Křivoklát

IMG_4588

Výletů a možností je v okolí opravdu hodně, my jsme navštívili Nesuchyni 2x, protože bychom nestihli vše v jednom. Nicméně dva tipy na výlet, je to kousek a určitě se bude líbit jak malým, tak dospělým. První tip je Kamenný pastýř, stojící osamoceně uprostřed pole. Je to největší menhir v Česku a pověsti praví, krom jiných jazyků, že vždy, když zazvoní zvon v kostele v Klobukách, tak pastýř se posune tím směrem o jeden krok, který je velký jako zrno písku. Až tento zkamenělý pastýř dojde ke kostelíku v Klobukách, tak nastane konec světa, ale toho se naštěstí bát nemusíme, protože toto pravidlo se ruší ve chvíli, kdy zazvoní zvon z kostela v Kokovicích a pastýř se opět krokem velkým jako zrno písku vrací zpět.

IMG_4605

Druhý tip je jasně Křivoklát.

IMG_4723

Ten jsme navštívili po cestě domů a ještě nasbírali košík hub v lesích kousek od něj. V podstatě hned u cesty. Nádhera. Ale zpět ke Křivoklátu. My měli štěstí, konaly se tam různé aktivity pro děti. Mrkněte na fotky. Víc k tomu psát asi není třeba.

IMG_4734

IMG_4808

kolazK

IMG_4810

IMG_4740

IMG_4764

IMG_4852

Přeji Vám příjemné výletění, ať už pojedete kamkoliv, a já budu zase šmejdit, abych nejen pro mě našla něco, co bych Vám ráda doporučila 🙂

Zdroj: pepa.cz, wikipedia