Prezidentský duel na primě mě dostal na kolena

Druhé kolo prezidentských voleb se blíží a já po zhlédnutí duelu, který ve mně probudil smíšené pocity, spíše smutek, už nevydržím mlčet. Už od začátku duelu bylo opravdu zajímavé sledovat chování občanů ČR, kteří byli rozděleni na dva tábory. Zemanovce a Drahošovce. Zajímá mě proč, proč se my lidi k tomuhle propůjčíme. To je první věc, která mi přijde už jen z pohledu člověka slušného, jako nepřijatelná. TV prima má skvělého markeťáka, který přesně ví, co náš národ chce a zabralo to, makreťák slaví, sledovanost je na vrcholu a všichni jsou vlastně spokojení, nebo ne? Trochu mi to připomínalo fotbalový či hokejový zápas, než debatu dvou lidí.

 

Prezidentský duel – Zeman vs. Drahoš

Prezidentský duel začal větou pana prezidenta Zemana – „smím-li být zcela upřímný“ ( to se od vás chce pane prezidente) … no ale opravdu byl zcela upřímný? Zde sdílím článek, kde je jasně dáno, kdo a kolikrát si v debatě vymýšlel.  No pojďme dál, protože hned v další větě přišla perla. Pan Drahoš se zamiloval do Zemana. No nene… tohle ten pán s cukrovkou myslí vážně? No jasně že ne, byl to jen vtip… chachacha. Věřím, že pro Miloše Zemana muselo být těžké vidět, že v prvním kole nebyl jasným vítězem a proto by určitě byl rád, kdyby typy lidí jako je pan Drahoš se do něj zamilovali, ale víme všichni, že to pan prezident řekl jen proto aby ukázal svou sílu a že je plně na duel připraven.

Nechci tu propírat každé slovo pana Zemana, protože je to zcela zbytečné, každý si uděláme asi názor sám. Já jen nerozumím tomu, proč si tu chceme držet nemocného prezidenta, který má sice silná slova, která ne vždy jsou pravdivá a mění názory jak se mu to hodí. Tohle já nechci.

Lidskost

Proč duel není děláný mezi lidmi? Venku, ať tam přijde kdokoliv a ptají se prezidenta oni. Pořád slyším od Zemana, jak s lidmi mluví, vždyť je to hotový zázrak, tak mi ho mezi těma lidmi ukažte. Ráda bych viděla duel, kde tito dva pánové jdou mezi lidi, znovu píši, jdou, ne je vezou na vozejčku a mluví s nimi. Tohle by mě, jako občana ČR fakt zajímalo a ráda bych se toho i zúčastnila. Můj tip je takový, že aktuální pan prezident by nevydržel takovýto zápřah a myslím si, že je velký rozdíl mezi tím, jestli vydrží hodinu sedět v televizi v pohodlném křesle, připraven svými lidmi na souboj, anebo jestli vydrží stát mezi lidmi, mluvit s nimi a co víc, ještě je poslouchat a vnímat bez přípravy.

zdroj: pixabay
Lidskost

Pravidla

Další co mě zaujalo, je enormní potřeba pana prezidenta, aby pan Drahoš dodržoval pravidla a nejen pan Drahoš, že jo. Útoky, zesměšňování a dělání hezkého ze sebe. Prezident, by neměl útočit, ale naopak si myslím, že by to měl být člověk, který je lidský, přístupný, dokáže lidi uklidnit a povzbudit, ne člověk, který bude dávat najevo svou sílu arogancí a ironickým rýpáním do druhého. Stejně tak bylo zřejmé z jeho projevu, že, že si moc neví rady s lidmi, kteří, jak se tu rádo říká, mají problém s autoritami.

Uznávání autorit je pěknej bullshit, ale někteří to prostě potřebují. Jenže všechno je jen o výchově a o tom, jestli povedeme děti k tomu, aby samostatně myslely, měli zdravou sebereflexi a nebály se mluvit nahlas. Já sama vedu děti k tomu, že pokud budou mít strach mluvit, je to špatně. Pokud je učitel zesměšní před ostatními žáky, je to špatně. Autorita nemá být o strachu, ale o úctě.

Je to buď o tom, že si lidí vážíme a ztotožňujeme se s jejich názory a činy, anebo, že se jich bojíme a proto děláme, že si jich vážíme. Trochu ujetý ne, ale ač to pro mě bylo velké překvapení, lidi se ohnou a udělají, co se jim řekne, když je tam strach ať už o práci, rodinu, cokoliv dalšího, než aby se zamysleli, jestli není náhodou nějaké lepší řešení, i když cesta k němu není zrovna procházka růžovým sadem. Zde mluvím z vlastní zkušenosti a vím o čem mluvím. Viděla jsem to na vlastní oči, jak lidi dokáží otočit, jen proto aby si udrželi flek v práci. Pro mě nepochopitelné.

Zbraně

Když jsem slyšela, že pan prezident je pro, aby zde u nás měl každý zbraň, tak se mi teprv udělalo úzko. Jsem samoživitelka se 2mi dětmi. K tomu žiji se starou maminkou, které je 73 let. Zbraň jsem zatím nepotřebovala a nejsem si jistá, kdyby se něco stalo, jestli bych jí vůbec v danou chvíli dokázala správně použít. Pokud se pan prezident otáčí na tom, jak pani na pumpě si zachránila svůj život díky zbrani a že tam žádný policisté nebyli zrovna v tu chvíli, kdy tam být měli, tak tady mi spíš přijde divný, že se nikdo nezamyslí nad tím, kde ti policajti byli? 

Nezlobte se na mě, ale já jsem minulý rok platila 4x pokutu za parkování a to dokonce jednou jsem na daném místě stála pouhých 5min. ani o fous víc a ty policajti to stihli!!!!

Vysvětlete mi to? Proč policajti raději nejsou tam kde je jich potřeba, místo toho aby vybírali furt jen pokuty za překročenou rychlost a špatný parkování? Opravdu jsem ohrozila národ tím, že jsem stála 5min. v protisměru?

Můžeme tu ovšem za pár let žít tak, že budeme mít všichni zbraň, když se vám něco nebude líbit a bude to proti pravidlům, tak toho člověka zlikvidujem, ten se sem stejně nehodí (můžeme třeba říct, že jsme si mysleli, že je to lupič ne?) a budeme si tu šťastně žít ve strachu z toho, abychom neřekli, či neudělali něco špatně a znali přesná pravidla toho, jak se můžeme chovat. Uznávám, že některá má písmenka jsou trochu extrémní, ale co už. Jinak to asi nejde.

Zítřejší volby ukáží, co si vybereme. Já upřímně si myslím, že Zeman na hrad nepatří, je nemocný a starý. Pan Drahoš má mou podporu, na druhou stranu je nad slunce jasné, že to pro něj bude velmi těžké tuto pozici ustát. Jako prezident by se mi líbil. Potřebujeme se vrátit ke slušnému chování, ohleduplnosti a opět si začít věřit a budovat důvěru mezi sebou, ne naopak. Já sama tady chci mít pro své děti zem, v které se nebudou bát žít.

Dnes se koná další prezidentský duel na ČT 1 tuším, upřímně jsem z Primy tak vydřená, že asi ČT1 už šanci dávat nebudu. Rozhodlá už stejně sem a koukat na zesměšňování a znevažování chytrých lidí v TV se mi fakt nechce.

Držím našemu národu palce, ať zvolí toho dotyčného, který naši malinkou zemi dokáže povznést a udělat národ šťastnějším. Věřte mi, že člověk, který je sám ve své duši nešťastný a nemocný toto nezvládne.

Volbám zdar!

Maruška