Nakonec jsme našli levné ubytování v Praze

Praha je překrásné město známé po celém světě, které má vždy co nabídnout. Pokud vám tedy zbývá volný víkend a nechcete jej strávit doma, vydejte se právě sem. Aktuálně třeba na vánoční trhy. My jsme je už letos navštívili, a jelikož se nám už nechtělo domu, hledali jsme zde místo na přespání a levné ubytování. Byl to docela oříšek.

V Praze je samozřejmě spousta hotelů a ubytoven, nicméně většina z nich poskytuje ubytování Praha za docela vysoké částky. Cílí na zahraniční klientelu, bohaté turisty, kteří si takové částky mohou dovolit. Běžný člověk s českým příjmem má trochu omezenější možnosti. Ale jsou, když víte, kde hledat.

Foto: praha
Praha

Kde najít levné ubytování v Praze? Zkuste Rezidenci Topolová

Jestliže toužíte po uvítací sklence vína, svíčkách a dokonalém pokoji s obrovskou televizí i minibarem, budete si muset připlatit. Pokud vám jde o místo na přespání, tak jako šlo nám, a postačí vám běžný penzion či hostel, máme pro vás jeden dobrý tip.

My jsme si pro svou jednu noc v hlavním městě vybrali penzion Praha s názvem Rezidence Topolová. Nabízí 2lůžkové a 3lůžkové pokoje, my jsme měli dvoulůžkový. Sociální zařízení a chodbička jsou společné pro dva pokoje, což ale nepředstavuje takový problém. My jsme navíc měli štěstí, že ve druhém pokoji nikdo nebydlel, takže jsme měli koupelnu i WC jen pro sebe. Za oba dohromady jsme za jednu noc zaplatili 600 korun, což je velmi přijatelná částka.

Vyberte si ubytování, kde si můžete nechat věci

rezidence Topolová - levné ubytování Praha

Velmi vhod nám přišla doba nastěhování. Do pokoje je možné nastěhovat se už od 12:00. V sobotu jsme tedy dorazili do Prahy, dojeli do penzionu, odložili si tam věci a pak se nalehko až do večera procházeli po Praze. Penzion se nachází u autobusové zastávky Centrum Zahradní Město, odkud se za 5 minut dostanete na trasu metra A do stanice Skalka. Na náměstí Republiky je to z této stanice asi 20 minut, do centra to tedy není příliš daleko.