Vyrazte na jižní Moravu. I v zimě!

Jižní Morava je kouzelná i v zimním období. Kam se vydat? Možností je hned několik. Vydat se můžete na lyže, brusle, nebo do kouzelného penzionu s vinárnou, v níž to nejlepší moravské víno opravdu teče proudem. A k tomu hraje nefalšovaná cimbálovka. Vítejte v penzionu Florián.

Rádi lyžujete? V tom případě se vydejte třeba do skiareálu Uhřice. Ty totiž, coby jediná obec na Kyjovsku, disponují 240 metrů dlouhým lyžařským svahem s vlekem! A dokonce je osvětlen a uměle zasněžován! Hned tři sjezdovky lyžaři začátečníci najdou v Klínku Předklášteří nacházejícím se pouhých 25 kilometrů od Brna. Sjezdovka však k překvapení mnohých leží i mezi vinicemi a meruňkovými sady, a to v Němčičkách v nadmořské výšce pouhých 180 metrů nad mořem.

Pro běžkaře a bruslaře

Dáváte přednost běžkám? Pak by vaší cílovou destinací měli být Chřiby, jedna z nejkrásnějších přírodních lokalit. A úchvatná i v zimě. Nejvíce si ji užijete právě na tamní vyznačené běžecké stopě, o jejíž vznik se zapříčinily Lesy ČR. Upravované běžecké trasy ale najdete na Drahanské vrchovině a v okolí Ždánického lesa. A pokud spíše bruslíte, zamiřte do Lednicko-valtického areálu, respektive na tamní zamrzlé hladiny rybníků a slepých ramen řeky Dyje.

Nelyžujete ani nebruslíte?

Nevadí. Nezapomenutelný čas můžete strávit v některém z vinných sklípků. I v zimě! A rovnou se v něm ubytujte. Krásný vinný sklípek najdete například v kouzelném penzionu Florián (na internetu hledejte pod odkazem penzion Pavlov) nacházejícím se v malebné obci Pavlov přímo pod zříceninami hradu Děvičky na úbočí Děvína.

Kde víno teče proudem

Tedy ve známém vinařském regionu známým pod názvem Pálava s dlouholetou tradicí výroby vín kvalitami srovnatelnými se světovou produkcí. Moravští vinaři se zkrátka nemají za co stydět. A výsledky jejich práce a snažení můžete ochutnat právě zde. Restaurace Pavlov vás nejen dobře nakrmí (na jídelníčku jsou i takové dobroty jako kachní játra na cibulce), ale taky napojí. A v tamní sklepní vinárně se dokonce pravidelně pořádají hudební večery s cimbálovkou. A na nich, jak je známo, víno teče proudem.