Quilling – jak začít, sady, proužky, velikonoční dekorace. Techniku quilling a návod na sovičku a želvu, jsem vám ukázala již v tomto článku . Dnes se mrkneme na quilling – jak začít, sady, proužky, velikonoční dekoraci a další tipy, které se vám při tvoření určitě budou hodit. Tvoříme doma s dětmi a fakt nás to baví. Chce to jen krapet trpělivosti a hodně času. 🙂 Jinak je tato technika opravdu pro každého.
Ukážeme si, několik jednoduchých návodů na velikonoční dekoraci, kterou zvládnou i děti a bude je bavit.
Quilling – jak začít, sady, proužky, velikonoční dekorace
Na quilling budeme potřebovat: papírové barevné proužky, nůžky, lepidlo a navíječ (někdy nazývané, pero, tužka nebo kolík či točítko). Papírové proužky si můžete samozřejmě připravit i doma z barevného papíru, ale upřímně říkám, že jsem si vyzkoušela obě varianty a já se stříhání a měření papírových proužků ráda vzdám.
Na internetu najdete spoustu e-shopů, které nabízí větší sady, menší sady, nebo jen proužky. Já mám vyzkoušenou tuto sadu (najdete ZDE) . V sadě najdete 7 barevných variací proužků o šířce 5 mm a délce 39 cm + další pomůcky, které se určitě ze začátku budou hodit.
Sada na quilling – pomůcky a co s nimi?
Sadu na quilling jsem si zakoupila ZDE. Proužků je v ní 700. Cena je na stránkách Poštovného zdarma po slevě 405 Kč. Proužky jsou dlouhé 39 cm a 5mm široké.
Protože mi nebylo zcela jasné, k čemu mi nástroje jsou, tak jsem inspiraci hledala ZDE. Jedná se o bonusový kurz pro radost, který je zdarma. Spoustu další inspirace najdete na youtube, kde jsem se i já pro dnešek inspirovala.
Navíječ na quilling + quillingové pero
Zde jsem ze začátku, příznám se dost tápala, ale pak mi došlo, v čem nám tento navíječ pomůže. Navíječ na quilling je užitečný při rolování, jednak ruličky drží tvar, po druhé si je můžete naměřit přesně tak, jak potřebujete a vaše výrobky budou vypadat mnohem více jako od profíka. Hlavou prostrčíte točítko, připravíte si papírový proužek, zalepíte a už motáte a motáte. 🙂
Quillingové pero se musí v navíječi volně otáčet a přesahovat min. 3mm.
Jak na to? Slepíte k sobě dostatečné množství proužků a navíjíte a navíjíte…Až vám vznikne několika barevný kruh, z kterého si pak můžete udělat třeba velikonoční vajíčko.
Tvoříme s dětmi quilling – návod na velikonoční vajíčko
Dnes si ukážeme jednodušší formu velikonočního vajíčka z quillingu, určitě je fajn se inspirovat i na youtube, vkládám i video pro vaší inspiraci.
- Pomůcky
- barevné papírové proužky na quilling
- nůžky
- lepidlo
- navíjecí pero
- štětec
- naředěné lepidlo s vodou
Vytvoříme si 2 kolečka z papírových proužků stejné velikosti.
Já použila:
- 1x černé proužek na prostředek
- 2x světle modrý proužek
- 3x tmavě modrý proužek
- 3x fialový proužek
Kolečka vytvarujete do tvaru vejce.
Slepíte lepidlem vnitřní stranu a nechte zaschnout. Pokud budete slepovat hned může se vám stát, že vajíčko ztratí tvar.
Už jen spojíte dohromady, dejte pozor ať se vám tvar nepohne a vajíčko je na světě. 🙂
Video návod zde:
Foto návod na kuřátko a kytku – pro děti
Quilling – foto návod na květinu
Dekoraci si můžete nalepit na špejli a využít jako dekoraci do květináčů, stejně jako my. 🙂
Velikonoce jsou za dveřmi a zde je několik tipů na velikonoční vajíčka a dekoraci do dětského pokoje.
Mějte se fajn a tvoření zdar.
Maruška